Opinie o Nas

Bestsellery

Holista Arginina AAKG 100g

(0   Opinii)
35,06 zł
najniższa cena z ostatnich 30 dni: 35.06 PLN
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie
 

Bezpieczne zakupy

 

Szybkie dostawy

 

Zwroty bez podania przyczyny

Holista Arginina AAKG 100g suplement dla psów i kotów

Arginina jest aminokwasem w formie dobrze przyswajalnego alfa-ketoglutaranu L-argininy (sól kwasu alfa-ketoglutarowego oraz argininy). Jest niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania układu krwionośnego, immunologicznego, mięśniowego oraz pokarmowego. Ma znaczący wpływ na rozrodczość.

Arginina odgrywa ważną rolę w organizmie uczestnicząc w syntezie białka, mocznika, kreatyniny, tlenku azotu (NO), glutaminy i pirymidyny. Dzięki temu jej suplementacja jest pomocna przy chorobach wątroby, zapalnych jelit (w tym IBD) i cukrzycy. Arginina dla kotów jest aminokwasem niezbędnym dlatego jej niedobór może w przeciągu kilku dni doprowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych, a nawet śmierci. 

Kwas alfa-ketoglutarowy bierze udział w cyklu Krebsa a także jest prekursorem do tworzenia l-glutaminy. Arginina natomiast jest aminokwasem białkowym biorącym udział w szeregu procesów metabolicznych, m.in. w syntezie białek, kreatyny oraz tlenku azotu.

Arginina (C6H14N4O2)  jest najsilniejszym aminokwasem zasadowym o pH w zakresie od 10,56 do 12,5. Liofilizowana arginina ma postać bezwonnych białych kryształów rozpuszczalnych w wodzie. Około 40% argininy w diecie ulega degradacji podczas wchłaniania w błonie śluzowej jelita cienkiego, a pozostała część jest dostarczana do wątroby.

Skład:
  • (3c363) L-arginina 98,5% 

Konsystencja:

sypka, proszek

Skład analityczny/100g:
  • Wilgotność 5%

Sposób podania:

odmierzoną dawkę preparatu rozpuścić w niewielkiej ilości świeżej, chłodnej wody i dodać do pokarmu, najlepiej rano.

W przypadku suchej karmy - karmę zwilżyć lub podać rozrobioną dawkę w niewielkiej ilości wody doustnie.

Dawkowanie: (jeśli lekarz weterynarii lub dietetyk nie zaleci inaczej)

KOTY: do 5 kg m.c.: 0.5 g dziennie na każdy dodatkowy kg m.c.: 0,1 g dziennie.

PSY:  do 5 kg m.c.: 0.2 g dziennie na każde dodatkowe 5 kg - 0,2 g dziennie.

Nie przekraczać zalecanego dawkowania. Przy suplementacji L-argininą, w szczególności podawaną w wodzie do pojenia, należy brać pod uwagę podaż w diecie wszystkich aminokwasów niezbędnych i warunkowo niezbędnych, aby zapobiegać zakłóceniom równowagi żywieniowej.

Holista
H54
2 Przedmioty

16 pozostałych produktów w tej samej kategorii