Opinie o Nas
Na co zwracać uwagę przy zakupie karmy dla psa

Na co zwracać uwagę przy zakupie karmy dla psa

Wybór karmy dla psa może przysporzyć właścicielowi sporo kłopotu. Ale nie jest to aż tak trudne jakby się wydawało. Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze posiłku dla psa?

Karmy dla psów

Wystarczy że właściciel będzie kierować się potrzebami swojego psa i preferencjami żywieniowymi pupila, a następnie dopasuje je do informacji, które podane są na opakowaniu. Pełnowartościowy pokarm, dobrany zgodnie z przeznaczenie jest optymalnym sposobem żywienia psów, a dobrze zbilansowany posiłek to zdrowy pies, mocne zęby i kości, piękną sierść oraz mnóstwo energii na zabawę. Gotowa, pełnowartościowa i zbilansowana karma to także wygodne rozwiązanie dla właścicieli, którzy nie muszą samodzielnie opracowywać psiego menu ani martwić się o to, czy w diecie ich psa na pewno znalazło się to, co powinno.

Karmy dla psów

>

Po pierwsze zwróć uwagę na:

  • Wiek psa – potrzeby żywieniowe psa zmieniają się wraz z jego wiekiem. Szczenię powinno dostawać zupełnie inną karmę niż pies dorosły, w innym wypadku grożą mu niedobory, niedożywienie, a w konsekwencji – problemy rozwojowe. Dlatego wybór karmy dla psa musi być dopasowany do etapu życia zwierzęcia. Karmy Puppy/Junior przeznaczone są dla psów rosnących, Adult dla dorosłych psów, zaś Senior dla starszych osobników. Różnią się one składem i dostosowane są do danego etapu rozwoju zwierzęcia.
  • Wielkość i wagę ciała psa psy różnych ras mają różne zapotrzebowania żywieniowe. Innej karmy będzie potrzebował molos, który bardzo szybko rośnie i jest narażony na niedobory, a innej karmy będzie potrzebował pies rasy York, który ze względu na choćby wielkość groszków mógłby się nimi udławić bądź zakrztusić. Wybór karmy dla psa dorosłego oraz szczenięcia, musi uwzględniać wielkość oraz masę ciała czworonoga. Na rynku dostępne są suche karmy, dopasowane do potrzeb mniejszych ras - granulki są wtedy drobniejsze, co znacznie ułatwia psu jedzenie.
  • Aktywność fizyczna psa – ilość kalorii w diecie należy ustalić na podstawie stopnia aktywności zwierzęcia. Psy sportowe i pracujące potrzebują dużo energii, dlatego ich pokarmy powinny być bardziej kaloryczne, niż pokarmy psów kanapowych. Ustalając, jaka karma dla psa będzie najlepsza, należy uwzględnić jego styl życia i temperament.
  • Indywidualne potrzeby Twojego psa – ciąża i laktacja, wszelkiego rodzaju choroby i zaburzenia, alergia, w tym również nadwaga i niedowaga, wymagają specjalnego żywienia. Wszelkie zmiany dietetyczne należy omówić z lekarzem weterynarii.
  • Indywidualne preferencje psa – choć psy nie są wyjątkowymi smakoszami – mają świetnie rozwinięty zmysł węchu, lecz nie smaku – mają swoje upodobania. Każdy troskliwy opiekun doskonale je zna i warto, aby pamiętał o nich, wybierając karmę dla psa.

Woda - jednym z niezbędnych elementów psiej diety jest także woda. Pamiętaj, że zwierzę musi mieć stały dostęp do czystej i świeżej wody. 

Zostaw odpowiedź